Seminarium dla Młodszych Ambasadorów programu EPAS

News

Biuro Parlamentu Europejskiego w dniach 22-23.04.2021 zorganizowało seminarium dla Młodszych Ambasadorów w programie EPAS. Szkołę reprezentowali Marcin Michalski, Piotr Zmiarowski i Szymon Ziarek.
Spotkanie było okazją do poznania grup z całej Polski i wymiany doświadczeń.
Tematem przewodnim czwartkowych działań warsztatowych była wirtualna realizacja zadań wynikających z programu EPAS. Ambasadorzy dowiedzieli się jak dobrze wykorzystywać media społecznościowe do uczniowskich działań europejskich, jak skutecznie prowadzić punkty informacyjne online, o sile Instagrama i dobrych praktykach komunikacji projektów społecznych w internecie.
Drugi dzień warsztatów upłynął pod hasłem storytelling-u, czyli sztuki świadomego budowania relacji, poprzez oddziaływanie na wyobraźnię i emocje słuchacza. Uczestnicy poznali jej zasady i oceniali odbiór różnych tekstów przytaczanych przez prowadzącą. Uczniowie wzięli także udział w webinariach na temat czytania prawa europejskiego, mobilności europejskich oraz tworzenia młodzieżowej kampanii społecznej. W ramach podsumowania warsztatów i udziału w kończącym się niebawem programie EPAS, ambasadorzy określali trudności, z jakimi spotkali się podczas uczestnictwa w programie i czym jest dla nich Unia Europejska.

H P