Dzień Wszystkich Świętych

News

to wyjątkowy czas w naszej tradycji i kulturze narodowej kiedy wracamy myślami do przeszłości i wspominamy  tych którzy odeszli. Zgodnie z coroczną tradycją nasza szkoła  nie zapomniała, że obecność  przy grobach  jest moralnym obowiązkiem pielęgnowania pamięci o zmarłych i okazywania szacunku,  tym którzy oddali życie w imię najwyższych wartości jakimi jest pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka. Uczniowie – kadeci klasy IV LOp  wraz z wychowawcą, 27 października 2022 r. oczyścili nagrobki i upamiętnili pamięć – stawiając znicze (specjalnie przygotowane) na  mogiłach żołnierzy  Armii Krajowej – Pana Jana  KACZOROWSKIEGO przewodniczącego Światowego Związku Żołnierzy  Armii Krajowej, żołnierza AK Pana Aleksandra  DĄBROWSKIEGO sędziego sądu grodzkiego, małżeństwa Sylwii i Józefa CHĄDZYŃSKICH – Zesłańców Syberii oraz ucznia – kolegi naszej szkoły  Macieja RODZIEWICZA. 

Następnie delegacja wraz z dyrektorem Panią Beatą SKIBĄ udała się do 2 batalionu zmechanizowanego 20BZ. W obecności dowódcy ppłk Macieja NIEZGODY zapali znicze przy obelisku czynu zbrojnego upamiętniającego poległych w czasie II wojny światowej oraz poległych 21 grudnia 2011 roku podczas wykonywania zadnia bojowego w składzie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie: mł. chor. Piotra  Ciesielskiego, sierż. Krystiana Banacha, sierż. Łukasza Krawca, sierż. Marcina Szczurowskiego i Maraka Tomalę. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI  !!!!

P. Chełmicki

OdpowiedzPrzekaż dalej
H P