Przerwa na czytanie

News

7.11.2023 (wtorek) w naszej szkolnej bibliotece odbyła się akcja „#Przerwa na czytanie”.
We współpracy z Biblioteką Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim wzięliśmy udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Udział wzięła społeczność szkoły, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi .
Celem akcji były promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu i wzmocnienie współpracy z innymi bibliotekami.
Była to pierwsza tego typu akcja w naszej szkole.
Zachęcamy CAŁĄ społeczność placówki: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!
Magdalena Witkowska-Dylert

B S